Paslanmaz Bayrak Direkleri

Bayrak direği, bayrakların asıldığı direkler olarak ifade edilmektedir. Kullanım alanlarına göre farklı ölçülerde üretilebilme imkânı vardır. Farklı amaçlara göre çeşitli malzemelerden üretilmiş olan bayrak direkleri tercih edilebilir. Paslanmaz bayrak direkleri ise kaliteli ve estetik bir yapıya sahip olmasından dolayı pek çok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Bu tarz direkler ile uzun ömürlü bir kullanım sağlanır. Çünkü dayanıklı bir özelliğe sahiptir. Diğer bir bayrak direği çeşidi olan galveniz direklerle göre parlak bir görüntüsü bulunur. Kullanım alanları açıklanacak olursa, şu şekilde sıralanabilir;

·         Okullar

·         Resmi daireler

·         Bahçeler

·         Dernekler

·         Binalar

Belirtilen yerlerde paslanmaz bayrak direkleri kullanılarak, hem estetik bir görüntü kazandırılabilir hem de kalıcı bir kullanım sağlanır. Bu tarz direkler iki şekilde üretilmektedir.

Estetik Görünüme Sahip Tepe Dönerli Paslanmaz Bayrak Direği

Paslanmaz bayrak direği çeşitleri arasındaki tepe dönerli bayrak direği, rüzgar gibi doğa olaylarında bayrağın direğe dolanmasını engellemektedir. Tepe kısmında bulunan bir cihaz sayesinde 360 derece dönüş yapılabilir. Özellikle sık sık tören yapılan okullarda tercih edilmesi uygundur. Halat direğin içinde olup çelikten yapılmıştır. Bu sayece uzun süreli bir kullanım sağlanabilir. Flanş gizleme kapağı sayesinde estetik bir görünüm sunmaktadır.

Kullanışlı Olabilen Dıştan İpli Bayrak Direği

Bayrak direği al kampanyalarından faydalanarak, farklı özelliklerde ve fiyatta pek çok modele ulaşabilmek mümkündür.  Paslanmaz bayrak direği olarak üretilen diğer model ise dıştan ipli bayrak direğidir. Klasik stil bayrak direği olarak da anılmaktadır. Okullarda sıklıkla kullanılır. Oldukça kaliteli olan paslanmaz çelikten üretilmektedir.

Görünüm olarak da tepe dönerli paslanmaz bayrak direği gibi estetiktir. İkisi arasındaki fark açıklanacak olursa, bu modelde direkte kullanılan halatın ipten yapılmış olması ve dışarıdan bakıldığında halatın görünür durumda olması, diğer modele göre farklı özellikleri olarak açıklanabilir. Bayrak yukarıya doğru çekildikten sonra, fazla olan ip, koç boynuzu denilen aparata sarılmaktadır. Böylelikle ipin sabitlenmesi sağlanır. Dıştan ipli bayrak direğini tercih ederek, hem nostaljik bir hava yaratılabilir hem de uzun süreli bir kullanım sağlanabilir. Kullanılacağı alana göre uygun şekillerdeki bayrak direklerinin tercih edilmesi önemlidir.

Scroll to Top